• Fatih Mahallesi 246 Sokak No : 10 Esenler - İstanbul/Türkiye
Petek Temizleme

Petek Temizleme

Petek temizleme hizmeti almadan önce aklınızda ev dağılır mı, peteklerden çıkan kirli su yerlere akar mı gibi soruların yer aldığını biliyoruz. Ay Tesisat olarak, petek temizleme işlemimizde çıkan kirli suyu ve pislikleri özel makinelerimizle gider alanına ilettiğimiz için bu tip problemleri yaşamamanızı sağlıyoruz. Eski tip veya yeni tip petek, kalorifer tipi fark etmeksizin işlem gerçekleştiriyoruz. İçinin pis olması sebebiyle ideal verimde evinizi ısıtamayan, kombinin daha fazla ateşlemesine sebep olan ve faturaları yükselten peteklerinizi, tam işlevli hale ulaştırmak adına hizmet sunuyoruz.

Makineli Petek Temizliği

Makineli petek temizliği gerçekleştirirken, petek tesisatında ve kanalın oluşan pisliklerin tümünü çözdürerek yok ediyoruz. Çamurlaşmış, paslı tesisatlarınız varsa bunları dış alana alarak detaylı şekilde temizliyoruz. İstanbul’da tüm iller için sunduğumuz hizmet kapsamında teknolojik araçlar ile petek temizliğini gerçekleştiriyoruz.

Kombi arızalarınızın önüne geçmek, tesisat dolaşımında yer alan suyu yenilemek amacıyla petek temizleme işlemlerinden periyodik olarak yararlanmanızda fayda bulunmaktadır. Gerçekleştirdiğimiz temizlik ardından ısınma koşullarında da maksimum verim elde ettiğinizi görebilirsiniz. Ay tesisat olarak adreslerinize ulaştığımız gün içinde petek temizliğini gerçekleştiriyor, aynı gün sağlıklı çalışan petekleri yaşam alanlarınıza kazandırıyoruz.

Eski Tip Petek Temizleme

Eğer uzun yıllardır temizlenmeyen, eski model olduğu için nasıl temizleneceği hakkında fikir sahibi olamadığınız peteklere sahipseniz, eski tip petek temizleme hizmetimizden yararlanabilirsiniz.  Eski döküm petekleri temizleme konusunda deneyimli ekibimiz özel petek temizleme makinelerimiz ile kirli suyu ve pislikleri gidermektedirler. Tortuları ve kirli suyu çıkardıktan sonra petek içine yine makinemizle özel ilaçlı temiz suyu vererek gerekli hijyeni sağlıyoruz.

Eğer peteklerin içi pisse kombiniz ne kadar yüksek derecede olursa olsun petekler evi verimli ısıtamayacağından konforlu koşullardan yararlanamazsınız. Bu kapsamda daha fazla ısınmak için kombi derecesini yükseltmek gereksiz fatura masraflarına sebep olmaktadır. Petek temizleme işlemimiz ardından işlevlerini geri kazanan peteklerinizle evinizi ve işyerinizi dilediğiniz ölçüde ısıtabilirsiniz. İşlem sırasında kombinizde sürekli derece yükseltmek zorunda kalmaz, tükettiğiniz kadar doğalgaz masrafını karşılayabilirsiniz.

Kalorifer Peteği Temizleme

Kalorifer peteği temizleme işlemlerimizde ilk olarak, kombinizi kapalı konuma alıyoruz. Ardından kombi giriş vanalarınızı kapatarak, temizlik için ideal koşulları sağlıyoruz. Radyatör ve giriş vanalarını kapatarak, temizlik sırasında filtrelerde, eşanjörde veya sirkülasyon pompasında tıkanmaların oluşmasının önüne geçiyoruz. Profesyonel bir petek temizleme işleminde, bu adımlara dikkat edilmesi onarım masraflarının oluşmamasını sağlamak için gereklidir. Biz, deneyimli ekibimiz ile petek temizliği gerçekleştirirken her adımı titizlikle izliyoruz.

Hassas ayarlamalar ardından petek temizleme makinemizi kalorifer peteklerinin tesisatına bağlıyoruz. Cihazımızda peteklerin içinde yer aşan pis suyu ve tortuları, bir gider alanına iletiyoruz. Bu kapsamda ideal verimle yaşam alanınızı ısıtacak olan kirlerden arınmış kalorifer peteklerini, dağınıklığa sebep olmayan petek temizleme işlemimiz ardından sizlere bırakıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Neden Biz?

Fiyat politikamız; bizi tanımanızı, karşılıklı güven ve daha fazla garanti sunmamızı sağlayan bir başlangıçtır. Ayrıca kalite ve prensiplerimize olan bağlılığımız, müşterilerimizle uzun soluklu işler yapmamızı sağlamaktadır. 

Firmamızda normal dairelerde su kaçağı tespiti ücreti 150TL 'dir.  Bazı merdiven altı firmalar telefonda yada internet reklamlarında 49TL 59TL 69TL 79TL 99TL gibi saçma fiyatlar verip, uyguna iş yapıyormuş gibi gösterip, sizin kandırmaktadır. Daireye geldiklerinde, temiz suya bakmak için 99TL + pis suya bakmak için 99TL + kalorifer tesisatına bakmak için 99TL ve kamera görüntülemesi için 99TL isteyerek bizim 150TL 'ye yaptığımız su kaçağı tespiti işemini 400-500 TL gibi fiyatlara yapmaktadırlar.

Ayrıca en basit su tesisat kaynağını firmamız 150-250TL arasındaki fiyatlara yaparken, bu fimalar 500-1000 TL arasında afaki fiyatlara yapmaktadırlar. Lütfen bu duruma dikkat edin işi vermeden önce tüm daireye tüm tesisatlara bakıp bakmadıklarını sorun.

Firmamız, tüm tıkanıklık açma işlemlerinde 2 adet robot cihaz kullanmaktadır. 1. cihaz tıkanıklığı açan cihaz, 2. cihaz tıkanıklığı açtıktan sonra hattınızın neden tıkandığını gösteren kameradır. Tıkanıklık işlemlerinde normal giderler 150TL ana giderler 300 TL ye açılmaktadır. Bunun dışında asla ek bir ücret alınmamaktadır.

Bazı merdiven altı firmalar telefonda yada internet reklamlarında 99TL gibi saçma fiyatlar verip, uyguna iş yapıyormuş gibi gösterip, sizin kandırmaktadır. Daireye geldiklerinde, normal gideri 100 TL açıyorum diyorsa ekstradan 150-250TL arasında kamera görüntüleme ücreti istemektedir. Ayrıca tıkanıklık açılmıyor gibi gösterip yay yetmiyor diyerek daha fazla yay göndermek için her ek boy yay için 100TL ek ücret talep etmektedir. Firmamızın herşey dahil 150 TL ye açtığı normal gider tıkanıklığını 500-600TL gibi afaki fiyatlara yapmaktadırlar. Bu ücret ana giderlerde 500-1500TL gibi uçuk rakamlara ulaşmaktadır.

Lütfen bu duruma dikkat edin, işi vermeden önce telefonda, asla ek bir ücret ödemeyeceğinizi belirtin.

Firmamız, petek temizleme işlemlerini kimyasal ilaç ve robot cihazlar ile yapmaktadır. 6 peteğe kadar normal bir daire petek temizliği ücreti 150TL, 12 peteğe kadar dubleks dairelere 250TL ücret almaktayız. Ayrıca kombi mekanik bakımı 100TL, sadece filtre bakımı 50 TL'dir. 

Bazı firmalar kimyasal ilacın zarar verdiğini, petekleri deldiğini söyleyerek 75TL lik ilaç maliyetinden kaçarak, sadece suyla yıkamayı teklif etmektedir. Bu işlem asla petek içindeki yağı pisliği çözmez ve verdiğiniz para boşa gider. Bulaşık makinesi yada çamaşır makinesi nasıl deterjansız temiz yıkama işlemi yapamazsa bu cihazlarda petekleri tek başına tam olarak yıkayamaz. Çift kompresörlü makine kullanarak daha iyi temizleyeceğini söylerek sizden 2 kat ücret isteyen yada petekleri yıkadıktan sonra içerisine koruyucu atarak bu temizliğin ömrünü 3 4 seneye yükselteceğini vaat edenlere inanmayın. Petekler yazın kapalı kalınca içerideki kaynar su, çaydanlığın altında soğuyunca kireç bırakan su gibi kireç bırakır ve kanalları tıkar bu yüzden su devir daim edemediği için ne kadar yakarsanız yakın evinizi düzgün ısıtmaz. Yani işin doğrusu her sene temizlik yaptırmanız en sağlıklısıdır.  

 

Firmamızdan istemiş olduğunuz servis öncesinde işin yapılacağı mekana gelir. Sonra arızalı nokta bulunur yada yapılacak işlem yapılır sonrasında ödemeyi personelimize kredi kartıyla yada nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Şirket politikamız gereğince yapılan tüm işlemlere firma tarafından verilen sözleşme ile1 yıl garantili verilmektedir. Memnun kalmadığınız takdirde hizmet yeniden sağlanmaktadır.

Hemen Ara Whatsapp